Soru:
Kavurmadan önce tavuk / hindi salamura etmek gerçekten bir fark yaratır mı?
user698
2010-07-20 05:03:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir tavuğu salamura yapmayı denedim (salamura = 1 bardak tuz, 16 bardak su, 10 saatten fazla) ve hiçbir farkın tadına bakamadım.

Beş yanıtlar:
#1
+9
Shog9
2010-07-20 05:47:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Normalde önceden salamura edilmiş / enjekte edilmiş kuşları satın almadığınızı varsayarsak, bir farkı fark etmelisiniz ... Meyane notaları olarak, gözle görülür derecede nemli ve yumuşak olmalıdır , özellikle beyaz et.

Denenecek birkaç şey:

  • Salamuradaki süreyi artırın. Göğüsler veya çeyreklikler için 10 saat yeterlidir, ancak bütün bir tavuk daha uzun sürebilir. Bütün bir hindi kesinlikle daha uzun sürecektir!
  • Tuzunuzu kontrol edin. Galon su başına bir fincan küçük kristal sofra tuzu iyi olmalıdır, ancak pul kullanıyorsanız (koşer ve biraz deniz tuzu), çok zayıf bir tuzlu su üretiyor olabilirsiniz! Şüpheniz varsa tartın.

Ayrıca bkz .: Tavuk gibi eti salamura etmenin temelleri ve seçenekleri nelerdir?

#2
+4
daniel
2010-07-20 05:12:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aradaki fark dokuda olmalı - kuş nemli olmalı.

Ayranı tuzsuz bir sıvı olarak kullanmanın tuzsuz ve ne tür otlardan olursa olsun inanılmaz derecede lezzetli ve nemli bir kuş ürettiğini görüyorum.

* Tuzsuz * tuzlu su nasıl olur?
Birinin çarpışan iki düşünce dizisi olduğunda, çoğu zaman yanlış kelime kullanılır. Örneğin. turşusu yerine salamura: P
heh, yeterince adil. FWIW, ayranla marine edilmiş tavuğu (ve yoğurtla marine edilmiş tavuğu) seviyorum.
Sık sık ayran ve / veya yoğurt kullandım, ancak bir MRI ile kültürlerin ete standart marinatlardan çok daha fazla nüfuz ettiğini kanıtladığı Blumenthal'ın In Search of Perfection bölümünü gördükten sonra, onları mümkün olduğunca kullanmaya çalışıyorum. Paskalya için bir arkadaşım ve ben tavşanlar için ayran / dijon / biberiye / adaçayı turşusu yaptık, üç gün boyunca ıslattıktan sonra kavrulmuş spatchcock. Gerçek dışı!
#3
+2
pdemarest
2010-07-20 05:20:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Neredeyse her zaman tavuk göğsümüzü salamura ederiz. 1/4 su bardağı tuz ve 1/4 su bardağı şeker ila yaklaşık bir litre su. Eti nemli tutar ve fazla pişirmeyi zorlaştırır.

#4
+1
Chris Cudmore
2010-08-23 18:38:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hindiyi salamura etmeye çalıştım ve sonuçlardan memnun kalmadım. Asıl sorun, kuşu ne kadar iyi durulasam da derisinin çok tuzlu çıkmasıdır. Bir diğer önemli sorun da sosun yenmez hale oldukça yakın çıkmasıdır. Üçüncüsü, salamura hindiyi dolduramazsınız.

Bu yüzden, bana neredeyse salamura meme kadar iyi nemli bir göğüs veren ve aynı zamanda geleneksel kahverengi cilde izin veren aşağıdaki tekniği geliştirdim. etli sos.

Gizli malzeme SOĞAN'dır.

Birkaç soğanı dilimleyin ve tavanın altını bunlarla hizalayın. Buradaki fikir, soğanların tencerenin metaline dokunmasına izin vermemesi, böylece cildin yapışmamasıdır.

Ayrıca, meyve suları akmaya başlayana kadar yapışmayı önlemek için tavanın altını örtmek için yaklaşık iki veya üç yemek kaşığı su / şarap / et suyu ekleyin.

İsterseniz kuşu doldurun (Sıcak bir doldurma kullanın, kuşun daha hızlı pişmesine yardımcı olur ve az pişmiş doldurma konusunda daha az endişeniz olur). Aksi takdirde, içine birkaç soğan ve kereviz sapı koyun. (Ya da mirepoix içeren şeyler)

3 saatlik bir pişirme süresi varsayın, 2 - 2 1/2 saat BREAST DOWN'u kızartın. Gerektiği gibi bastırın.

Kuş yaklaşık 120 derece olduğunda (Yine de yaklaşık 40-45 derece daha fazlasına ihtiyacı var). Dikkatlice ters çevirin, deriye yapışmış soğanları temizleyin ve fırın sıcaklığını 450'ye getirin. Cildi kahverengi ve gevrek olana kadar yaklaşık 20 dakika bırakın ve yaklaşık 140 derecede çıkarın. (eğer çok ısınırsa, gevrekleştirmeyi hızlandırmak için piliçleri açın.)

Taşıma 165 dereceye ulaşana kadar cereyandan en az 20 dakika uzak durun.

Türkiye çok büyük bir termal kütleye sahip ve en az 20 dakika pişirmeye devam edecek.

Bu aynı zamanda muhtemelen yemeğin geri kalanını yapmak için doğru zaman miktarı.

Kuşu baş aşağı pişirmek, salamuranın ürettiği fazla deri ve sos olmadan nemli, sulu bir göğüsle sonuçlanacaktır.

Salamura ile tuzlu şeyler bulamadım ve birçok kez salamura kuş doldurdum.
#5
  0
Martha F.
2010-08-25 03:19:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tüm uğraşmanıza gerek kalmadan salamura lezzetini yaşamak istiyorsanız, koşer hindi satın alabilirsiniz. Kaşer eti için hazırlığın bir kısmı, tüm kanı çekmek için onu ezme tuzuna ("kaşer tuzu" teriminin geldiği yerde) paketlemektir. Bu, etin zaten salamura edilmiş olduğu anlamına gelir. ABD'de en yaygın marka Empire ve hem taze hem de dondurulmuş etleri var.

Buraya bakın: http://today.msnbc.msn.com/id/21836561


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...