Soru:
Narın suyunu çıkarmanın yolları nelerdir?
AttilaNYC
2010-07-23 07:01:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taze narın suyunu çıkarmanın etkili bir yolu var mı?

Iki yanıtlar:
#1
+8
Darin Sehnert
2010-07-23 07:16:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Neyse ki temiz bir yol değil, etkili bir yol istediniz!

Kaliforniya'daki kardeşimin mülkünde çok sayıda olgun nar ağacı var ve her yıl meyvelerin çoğunu jöle olarak kullanmak için sıkıyor. Denediği her şeyde en iyi işi yaptığını söylediği manuel bir Hamilton Beach Portakal sıkacağı kullanıyor. Genellikle yılda 16-20 galon meyve suyu içiyor, bu yüzden kesinlikle teste tabi tuttu. Yerel restoran tedariki biri için 250 dolar istiyordu, ancak 150 dolara ebay aldı.

Dağınıklığı en aza indirmek için dışarıdaki eski bir masada yapıyor ve bir delik açarak kendini büyük bir çöp torbasıyla örtüyor başının alt kısmı ve kollarının yanları.

Benim dünyamda, her çeşit taze meyve ve bu manuel meyve sıkacaklarından biriyle sokak satıcıları bulursunuz. İstediğiniz herhangi bir meyveyi seçin ve sizin için nar dahil bir bardağa sıksınlar. Oldukça iyi çalışıyor gibi görünüyor ve kırmızı lekeli satıcılar gördüğümü hatırlamıyorum.
#2
+4
ceejayoz
2010-07-23 07:12:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karşılaştığım en kolay yol, mücevherleri ayırmak, tülbentle sarmak ve tülbentleri yavaşça bükmek, böylece suyu bir bekleme kasesine sıkıştırmak.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...