Soru:
Suşi pilavı yapımında sirke alternatifleri ve pirinç kombinasyonları
dassouki
2010-07-22 16:52:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Suşi pilavı yapmak için sirkede alternatifler nelerdir? Pirinç sirkesi kullanmanın en iyisi olduğunu biliyorum ama hiç kimse onu beyaz şarap sirkesi veya elma sirkesi ile denedi mi? Bu soruyu takip edin, sirke mi koyarsınız yoksa daha az mı koyarsınız?

  2. Birinin kullanabileceği pirinç kombinasyonları nelerdir? Bir sonraki parti düşünüyorum,% 80 suşi pirinci,% 20 basmati veya% 70 suşi pirinci ve% 30 arborio yapabilirim. Bu tür kombinasyonları deneyen oldu mu ve öyleyse nasıl sonuçlandı?

Iki yanıtlar:
#1
+7
papin
2010-07-22 17:34:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hiç yapmadım, ama İtalyan lezzetleriyle Arborio suşi yedim ve burada DC'de latin aromalı suşi yedim. Hepsi harikaydı. Arborio suşi bana sade bir Arborio pirinci gibi geldi.

Pirinç sirkesi tatlı ve daha az asitli (% 4'e karşı% 6), bu nedenle farklı sirkeleri denerseniz önce biraz sulandırmak isteyebilirsiniz ve sonra tatlılık için karşılaştırın. Diyelim ki% 6 oranında 2 yemek kaşığı sirke var, ardından% 4'e düşürmek için buna bir çorba kaşığı su ekleyin.

#2
+5
Aant
2010-07-24 20:12:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Papin'in mükemmel yorumuna ek olarak, tatlılığa da ayarlamanız gerekebilir - bu nedenle, örneğin beyaz şarap sirkesi kullanmaya karar verirseniz ve onu sulandırırsanız tadına biraz şeker eklerim.

İlk sorunuzla ilgili olarak, uzun taneli ve kısa taneli pirinç arasında büyük bir fark var. Yani eğer isterseniz Arborio bir yedek olarak tamamdır; ancak, Basmati taneleri neredeyse birbirine yapışmaz, bu nedenle bu seçeneği kullanırsanız suşiniz büyük olasılıkla dağılacaktır!

Oh, eğer suşi yuvarlamakta iyiyseniz ve basmati pilavını uygun şekilde pişiriyorsanız (biraz daha fazla su kullanın), yine de işe yarayacak, tadı o kadar iyi olmayacak. (Özellikle, tadı mülayimdir)


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...