Soru:
Sarımsak yağı ve sarımsak yağı birbirinin yerine kullanılabilir mi?
Pyrolistical
2010-07-22 23:41:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yengeç gibi bir şey yerken, sarımsak yağı Asyalı bir şeyken sarımsak yağı Batılı bir şey gibi görünüyor.

Bu kişisel bir tercih mi yoksa hangisini kullandığınız önemli mi?

Not: Sarımsak yağı, sarımsakla birlikte eritilmiş tereyağıdır, sarımsak yağı ise yağ yüksek bir sıcaklığa ısıtılır ve ardından sarımsak üzerine dökülür.

Neden birbirleriyle değiştirilemez olduklarını düşündüğünü anlamıyorum. İkisi de yenilebilir, böylece birbiriyle takas edebilirsiniz. Bir şey mi kaçırıyorum?
Ne anlama geldiğine bağlı. Soru, "sarımsak yağı ile yapılan tüm tariflerin tadı sarımsak yağı ile yapıldığında tamamen aynı olacak mı" anlamına geliyorsa, sanırım "hayır" derim.
Beş yanıtlar:
#1
+6
Pointy
2010-07-22 23:56:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benzer olduklarına katılıyorum, ancak kişisel olarak onlara mutfak anlamında "birbirinin yerine kullanılabilir" diyeceğimi sanmıyorum, tıpkı tereyağı ve sıvı yağın her durumda birbirinin yerine geçemez olması gibi.

Şimdi, polisin sizi bir tarifte başka bir tarifte kullandığınız için tutuklayacağı malzemeler gibi değil. Eritilmiş tereyağının yaklaşık% 20 su olduğunu unutmayın (ne kadar süre ısıttığınıza bağlı olarak), ancak muhtemelen bu şeyle pişirmiyorsunuz (tuzlu kraker tarifine ilginç bir katkı olacağı aklıma geliyor. ).

#2
+5
Chad
2010-08-10 11:05:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sanmıyorum. Sarımsak tereyağında genellikle taze sarımsak bulunurken, sarımsak yağı içinde sarımsak pişirilmiş yağ olacaktır. Sarımsaklı tereyağı ile daha taze, daha belirgin bir lezzet elde edeceksiniz (örneğin, bifteğin üzerine bir parça parça koymak için). Sarımsak yağı size daha derin, daha baharatlı bir tat verecek (mesela salata sosunda kullanmak ).

En azından yukarıda verdiğim iki örnekte değiller değiştirilebilir. Bir süre onları pişirmeye başladığınız durumlarda olabilirler - örneğin, sebzeleri tereyağı / sıvı yağ ile sotelerken.

Her şey söylendiğinde ve yapıldığında kullanıma bağlıdır.

#3
+3
kiamlaluno
2010-07-23 01:52:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Değiştirilebilir derken, sarımsak yağı kullanıldığı bildirildiğinde (veya tersi) sarımsak yağı kullanabileceğinizi kastediyorsanız, sanırım bunların birbirinin yerine geçemez.
Sarımsak yağının tadı, tadından farklıdır sarımsak tereyağı; Sarımsaklı, yağlı ve kırmızı biberli spagetti tarifinde zeytinyağı yerine tereyağı kullanmanın aynı şey olacağını düşünmüyorum.

#4
+2
nicorellius
2010-07-23 02:05:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, birbirlerinin yerine kullanılabilirler. Aslında, ruh halime bağlı olarak ikisini de kullanıyorum. Çok fazla sarımsak tükettiğimde karım benden nefret ediyor (muhtemelen sarımsağı çok seviyorum), bu yüzden bu durumda başka seçenekleri de kullanıyorum.

Nefis sebzeler ve karidesle sote yapıyorsam ben sarımsak yağı kullanmayı seviyorum ama ıstakoz yemeyi tercih edebilirim. Ama kesinlikle bunlardan herhangi biri her iki yemek için de iyi olurdu; -)

Bir yorum daha. Tereyağı kırılacağından, gerçekten sıcak bir şey pişiriyorsanız birbirlerinin yerine geçmeyebilirler. Yukarıdaki durumumda, pişirme kabına biraz sarımsak yağı eklerdim, ancak sote için buna güvenmem. Düşük sıcaklıklı şeyler için tercihe bağlı.

#5
  0
justkt
2010-08-10 17:51:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Onunla ne yaptığınıza bağlıdır. Bir çeşni olarak en büyük fark lezzet profili olacaktır. Kalori bakımından ve yağ içeriği açısından çoğu düşük aromalı yağlar tereyağına oldukça benzerdir (ve yağ daha sağlıklı kabul edilse de zeytinyağı bile benzer sayıda kaloriye sahiptir).

Bununla birlikte, pişirme amaçları için, farklı sıvı yağlar ve tereyağı tamamen farklı duman noktalarına sahiptir. Örnekler:

  • Sızma Zeytinyağı - 320 derece F
  • Tereyağı - 350 derece F
  • Rafine Mısır Yağı - 450 derece F
  • Soya Yağı - 495 derece F

Böylece bu yağları yanmadan ve tütsülemeden önce farklı sıcaklıklara ısıtabilirsiniz. Yemek pişirirken yağ yakmamaya dikkat etmek istersiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...