Soru:
Mutfak robotu olmadan püre yapabilir misin?
Daniel Vandersluis
2010-07-22 20:16:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Püre yapmayı denemek istiyorum (özellikle de havuç ve yaban havucu, eğer önemliyse), ancak bir mutfak robotum veya başka bir mekanik karıştırma / harmanlama aracım yok. Yapabileceğim bir şey var mı veya bir işlemci gerekli mi?

Dört yanıtlar:
#1
+7
Jess
2010-07-22 20:39:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Projeniz için yiyecekleri yumuşatmak için bir tür mekanik yardımın gerekli olduğunu düşünüyorum. Hangi yemeği denediğinize bağlı olarak, birkaç seçenek vardır.

Bir ricer (veya satın aldığınız kişiye bağlı olarak gıda değirmeni), içinden pişmiş patates veya yaban havucu çalıştırabileceğiniz manuel bir cihazdır (elektriksiz). Birçok insan bu şekilde patates püresi yapar. Yaban havucularınızın ne kadar piştiğine bağlı olarak, bir el blenderi (veya daldırma blenderi, çubuk blender) işe yarayabilir.

Ancak, tüm bunlar bir cihaz için biraz para yatırmanızı gerektirir. Gönderinizden, bu bir seçenek olup olmadığından emin değilim. Bir bisque veya başka bir çorba için ultra pürüzsüz dokuya gidiyorsanız, küçük kaseli gıda işlemcilerinden birini almaya değer olabilir (sadece gruplar halinde çalışın).

İyi şanslar!

Patates kızartması veya yiyecek değirmeni hakkında iyi bir nokta - yiyeceğe 'püre' yapacak kadar zarar vermez, ancak bir el ezici kullanmakta topak sorunları yaşamazsınız.
Küçük çanak mutfak robotu için +1. Neredeyse her yemek pişirişimde Cuisinart Mini-Prep'imi kullanıyorum.
#2
+6
Joe
2010-07-22 20:25:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dönen bıçağı olmayan herhangi bir şeyle (blender, mutfak robotu vb.) aynı dokuyu elde edemezsiniz (blender, mutfak robotu vb.) Yeterince pişirme + bir ezici, ardından bir el mikseri ile yaklaşabilirsiniz. (veya eski el krankları hala mekanik olarak sayılıyor mu?).

İşler uğraştığınız pişirme türü için giderken, bir çubuk karıştırıcı düşünün - bunlar bir mutfak robotu, bir çubuk karıştırıcı olarak sızdıran contalarla ilgili bir sorun yaşamazlar ve depolama alanı kadar fazla yer kaplamazlar.

Diğerleriyle aynı şeyleri yapamazlar (bar blenderler, bir çubuk karıştırıcının boğulabileceği smoothieler için buz küplerini parçalamak için iyidir ve çalışırken onları yalnız bırakabilirsiniz; gıda işlemcileri doğru disklerle, hamurları plastik bıçakla dizebilir veya katı parçalayabilir. püre haline gelmesini önlemek için darbeli nesneler), ancak diğerlerinin de krem ​​şanti yapmak için çalıştığını düşünmüyorum.

Daldırma ("çubuk") blender için +1. Biri 13 $ (http://www.amazon.com/dp/B00023XDJ0) kadar düşük bir fiyata alınabilir ve fazla yer kaplamazlar.
#3
+3
tonylo
2010-09-08 08:31:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir elek ve bir kaşıkla yemeği zorla delmek işe yarayacaktır.

#4
+2
McKenzieG1
2010-08-18 09:22:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İyice pişirilmiş havuçlar en az haşlanmış patatesler kadar yumuşaktır, bu nedenle sabırlıysanız patates ezicisiyle iyi bir sonuç alabilmelisiniz. Devam ederken ezmeden püre haline getirmek için bol miktarda ılık sıvı (su, et suyu, ...) kullanın ve tarifiniz buna uygunsa cömert bir tereyağı yumağı zarar vermez. Püre yeterince inceldiğinde, tel çırpma teli ile biraz tempolu çalışma küçük düzensizlikleri gidermelidir.

ÇOK sabırlıysanız ve aletten tamamen mahrumsanız, muhtemelen işi çatal ile bile yapabilirsiniz, ancak bu bana mazoşizmin eşiğinde geliyor.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...