Soru:
Propan Izgarada Barbekü Sığır Eti?
Nicholas Trandem
2010-07-19 21:48:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Propan Izgarada duman halkası ve her şeyle gerçekten iyi bir sığır eti göğüs eti yapmak mümkün mü?

Elde edilecek şeyler listemizde iyi bir kömür ızgarası / sigara içicisi var, ancak muhtemelen bu yaz olmayacak. Vasat bir göğüs etine mi mahkumum yoksa "gerçek" bir ızgara / sigara içiciyle elde edeceğim sonuçları tahmin etmek için propan ızgarayla işe yarayacak püf noktaları var mı?

Genellikle ızgaranın altına, içinde su olan bir alüminyum folyo torbaya biraz cips koyarım. Genelde birkaç saatte bir çantayı ve içindekileri değiştirmem gerekiyor
Dört yanıtlar:
#1
+5
sdg
2010-07-19 21:56:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Son derece yenilebilir sonuçlar elde edebilirsiniz, bu benim için yeterince iyi. Duman halkası yarışma derecesinde sonuçtan yoksun olabilir, ancak lezzet iyi olacaktır.

En az iki brülöre sahip olacak kadar büyük bir barbekünüz olduğunu varsayın. Sadece etin yanmadığı brülörü kullanın. Hâkim rüzgarınız varsa ve tamamen korunaklı değilseniz, sıcak tarafı rüzgarın ters tarafı yapın.

Ya bir duman kutusu alın ya da eskiden yaptığımı yapın ve folyo kullanın. Yavaşlatmak için talaşlarınızı 1/3 ila 1/2 oranında suya batırın. Folyo benim için gayet iyi çalıştı, bir poşet yaptı, cipsleri yerleştirdi ve duman delikleri açmak için yukarı düz tarafını bir bıçakla dürttü.

Daha büyük bir barbekünüz varsa, tuğla eklemeyi düşünün veya ısıyı eşit tutmaya yardımcı olmak için taşlar (nehir taşı yok!). Daha az hava ve daha fazla termal kütleye sahipseniz daha iyi olacaksınız.

Eti koymadan önce oda sıcaklığına gelmeme izin verin. Ayrıca et, barbeküde daha fazla ısınana kadar içmeyeceğinden hemen sigara içmeye gerek yok.

Mutlu Yemek

#2
+4
Peter V
2010-07-19 21:59:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yani, bir yandan propan ızgarayla iyi bir ısı kontrolüne sahipsiniz. Bazen sigara içmek için benimkini kullanıyorum. Öte yandan, o süper dumanlı tadı briskette almakta zorlanacaksınız.

İşte sigarayı daha uygun hale getirmek için benimkini yaptım:

1) Alevleri yumuşatmak için ızgaraya birkaç torba lav taşı döktüm

2) dumanı dumana teşvik etmek için ızgara kapağının sağ tarafında bir delik açmak için bir delik testeresi kullandım. bu şekilde akıyor

Onunla sigara içtiğimde, solda bir brülör kullanıyorum ve sıcaklığı değerlendirmek için içinde bir termometre bulunduruyorum. Üstüne tahtayı koydum.

İşler iyi gittiğinde, delik testeresi ile açılan delikten duman yükselir, sıcaklık eşittir ve ben mutluyum. Bir weber içicinin aksine, bu yöntemi kullanarak eti döndürmek isteyeceksiniz. Belki deliği ortaya koymak ve iki dış brülörü kullanmak daha iyi olurdu, ama bu benim ızgaramda kullanımım için çok sıcak olurdu.

Şahsen bir folyo kutu kullanmıyorum, sadece ızgaranın sol tarafına veya lav taşlarının üzerine odun koyarım ve ara sıra külü üflerim.

p.s. Etinizi bir süre önceden çıkarırsanız, oda sıcaklığına getirip bir süre vantilatörün önüne koyarsanız, dışarıdan biraz 'yapışkan' hale gelecektir. Bu, ete ne kadar duman ekleneceğini önemli ölçüde artırır. Deneyin!

#3
+2
Fanzoo
2010-07-21 09:12:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gazlı ızgara deneyimim, eti daha hızlı kurutmasıdır. Alçaldığında ve yavaşladığında daha kötü. Bunu telafi etmek için daha nemli hale getirmek için bir kap su ekledim. Ayrıca bir "koltuk değneği" denerdim. Bir kabuk oluşturduktan sonra göğüs etini folyoya sarmayı deneyin. Bunun olumsuz tarafı, kabuğunuzun biraz vıcık olabilmesidir.

İnsanların et suyunu daha nemli hale getirmek için göğüs etine enjekte ettiğini de duydum.

İyi şanslar!

#4
  0
Pepper
2015-09-27 00:02:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Göğüs etimi soğuk suyla yıkadıktan sonra her iki tarafına da sürüyorum. 200 dereceye kadar önceden ısıtılmış ızgara ile. Daha sonra göğüs etinin üstüne sıvı duman sıçratıyorum ve bir saat boyunca tezgahın üstüne oturuyorum. Ardından 30 dakika boyunca ızgara yağı tarafına koyun. Sonra şişman taraf yukarı ve sıvı dumanlı ruhlara çevirin. (sadece dış ocakları kullanın. Direkt ısıtma yapmayın) yaklaşık 4 saat veya istediğiniz şekilde pişene kadar pişirin. Nemli tutmak için ara sıra ruhlar. Harika bir lezzet (füme tadı) ve yumuşak et alıyorum ama duman halkası yok. Ama tadı harika olduğu sürece, duman halkası umurumda değil.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...