Soru:
Hangi tür elmalar "çabuk pişirilen" elmalar olarak kabul edilir?
Iuls
2010-07-22 20:25:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Büyük büyükannemin Açık Yüzlü Elmalı Turta tarifinde, "Çabuk pişmiyorlarsa elmaları sekizde kes" diye yazıyor. Bunun, bazı elmaların diğerlerinden daha hızlı pişeceği anlamına geldiğini varsayıyorum, ancak bu tür elmaların bir listesini hiçbir yerde bulamıyorum.

Iki yanıtlar:
#1
+8
JustRightMenus
2010-07-22 20:57:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

En sevdiğim konulardan biri, iki elma bahçesine yakın büyüdüm ...

Tarif, büyük olasılıkla "hızlı pişirerek" bir turta veya elma soslu elma kullanmayı amaçlamaktadır. ısı ile kolayca yumuşayan.

  • Elmaları sos . ÇOK yumuşak pasta içeriğini seviyorsanız, bunları bir pasta için kullanın. Şahsen, içinde bazı parçalar olan elma püresini tercih ederim, bu yüzden sos için "soslu elma" kullanmıyorum; ancak standart, pratik olarak çözülen (McIntosh gibi) elmaları sos için listelemektir.

  • Turta elma . Turta için listelenen bir elma tipik olarak şeklini koruyan ancak iyi yumuşayan bir elma türüdür (Cortland, Mutsu, Empire, Jonagold veya Fuji gibi).

  • Tadı düşünün . Bazı elmalar (örneğin Gala) pişirildiğinde çok fazla lezzet kaybeder ve çiğ yemek için en iyisidir. Diğerleri pişirildiğinde muazzam bir lezzet kazanır (İmparatorluk).

Hangi elmanın kullanılacağı kesinlikle bir tercih meselesidir. Bazı insanlar turta elmalarının oldukça sağlam kalmasını (Granny Smith kullanarak) sever, diğerleri ise ÇOK yumuşak olmasını (ve bu nedenle "soslu" elma kullanır) sever.

İşte bazı elma listeleri / çizelgeler ... Kullanabileceğiniz çeşitlere bakın ve soslar veya turtalar için hangilerinin listelendiğini görün.

Yerel meyve bahçeniz için web sitesine bakın - yetiştirdikleri elmalar için bir kullanım tablosuna bağlantı verebilirler!

#2
+3
Ian Turner
2010-07-22 20:28:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, elmaların "sertliği" ile ilgili olabilir. Bazı elmalar sosu diğerlerinden çok daha hızlı pişirir (Bramely hızlı pişirme olarak kabul edilirken, Cox'lar yavaş pişirme olarak kabul edilebilir).Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...