Soru:
Karamelize soğanları dondurabilir miyim?
Sam Holder
2010-07-20 22:21:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Karamelize soğanları büyük partiler halinde yapmak daha kolay görünüyor, bu yüzden büyük bir parti hazırlayıp onları daha sonra kullanmak üzere örneğin buz küpü tepsilerinde dondurabilir miyim? Yoksa bunun onlar üzerinde zararlı bir etkisi olur mu?

Evet, dondurabilirsiniz. Onları dondurucuya koyun. Onları dondurmanız gerekecek mi ...
Dört yanıtlar:
#1
+8
Tree77
2010-07-20 22:42:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Duruma göre değişir diyebilirim. Bir öğeyi dondurduğunuzda, bir dahaki sefere kullandığınızda öğenin lezzetinin / dokusunun / özelliklerinin değiştiğini (daha iyi veya daha kötü için) buluyorum.

Bir çorbada karamelize soğan kullanıyorsanız veya güveç, tatların daha uzun süre harmanlandığı bir şey, o zaman evet devam edin.

Ancak, karamelize soğanı bir bifteğin veya benzeri bir şeyin üzerinde kullanıyorsanız. O zaman cevabım hayır olacaktır.

Bence bu soruya iyi düşünülmüş mükemmel bir cevap.
#2
+3
FordBuchanan
2010-07-20 22:56:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Temiz bir kavanoza koyup üzerini yağla kapatırsanız, oldukça iyi durumda kalacaktır.

#3
+1
Dennis
2010-07-20 22:41:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu kendim hiç yapmadım, ancak benim tahminim birincil olumsuz etkisinin duygusal hale gelebilmeleridir; Zaten duygusal oldukları için, hemen devam edebileceğinizden oldukça eminim.

#4
+1
Kilhoffer
2010-07-21 00:28:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tree77'ye katılıyorum. Onları ne için kullanmayı planladığınıza bağlı. Onları başarılı bir şekilde dondurdum ve risottoda kullandım, ancak risotto uzunca bir süre kaynıyor, böylece soğanlar zaten neredeyse sıvılaşıyor. Bunu et gibi bir şey üzerinde garnitür olarak denemeyi planlıyorsanız, donmadan önce üzerlerine normalden daha iyi bir vakum sızdırmazlığı takmanız gerekir ve o zaman bile işe yaramayabilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...