Soru:
Biber Kızartmanın bazı iyi yolları nelerdir
AttilaNYC
2010-07-21 06:56:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kabuğu çıkarmak için güvenli bir yöntem arıyorum.

Dört yanıtlar:
#1
+9
VoutilaD
2010-07-21 07:05:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gazlı menziliniz varsa, sadece bir brülörü ateşleyin. Biberleri alevin üzerinde iyi bir yükseklikte dinlendiremiyorsanız, hazırda maşanız olduğundan emin olun. (Muhtemelen biberi yine de çevirmelerini isteyeceksiniz.)

Yeterince karardıktan sonra (ve ateşe vermeyin) bir kese kağıdına atıp kapatın. Dinlenmesini bekleyin ve biberin içindeki artık ısı onu içten dışa doğru buharlaştırmaya devam edecektir.

Soğuduktan sonra kabuğunu çıkarın.

Soğutmak veya yardım etmek için su kullanmaktan çekinmeyin. kabuğunu çıkarın, ancak bazı lezzetli yağları yıkayabilirsiniz.

Gizli bir piliçlere bakmak yerine her zaman bibere göz kulak olmama izin verdiği için bu yöntemi tercih ediyorum. Ayrıca, eşit bir kavurma elde ettiğinizden emin olabilirsiniz.

#2
+3
bmargulies
2010-07-21 07:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşte benim kullandığım prosedür:

  1. Biberleri karartana ve etrafı kabarmaya başlayana kadar ızgara yapın.
  2. Tutulabilecek büyüklükte bir tencereye hemen koyun.
  3. tencereyi sıkıca örtün
  4. bazı deniz gecekondularına karşı iki şarkı söyleyin (sadece şaka yapın, gerçekten, 5 dakika bekleyin)
  5. biberleri alın ve keşfedin kararmış, yanmış deriyi kolayca kazıyabilirsiniz.
#3
+1
kiamlaluno
2010-07-21 07:03:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kabukları koyulaşıncaya kadar fırında pişiriyorum (aslında kararıyor). Sonra soğumaları için bir kese kağıdı içine koydum. Deriler kolayca kayar. Plastik torbaların işe yarayıp yaramayacağından emin değilim ama kağıt torbalar iyi iş çıkarıyor.

Umarım bu yardımcı olur.

Plastiği denemedim, ancak tahminimce sıcak nemli havanın kaçmasına izin vermeyeceği için kendi başına neredeyse hızlı soğumayacak. Sıkıca sarılmışsa folyo için muhtemelen aynı şey söylenebilir.İdeal olarak, kavurma sırasında ortaya çıkan bazı tatların yıkanmasını önlemek için durulamayı atlayabilirsiniz. Bazen daha büyük şeyleri yanlış anladıysam bekleyemiyorum.
Tatları durulamamak konusunda anlaşın. Benimkini asla durulamam. Derinin küçük parçaları genel tada ve görünüme katkıda bulunur (belki de bu sadece benim).
#4
+1
hobodave
2010-07-21 07:04:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gaz ocağınız varsa ocakta kızartın. Biberleri doğrudan alevin içine koyun ve kararırken çevirin. Biber tamamen kömürleşince alüminyum folyoya sarılır. Yaklaşık 15 dakika soğumasını bekleyin, ardından yanmış derileri kazıyın ve keyfini çıkarın.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...