Soru:
Taze sarımsağın özel kullanımları var mı?
Sam Holder
2010-07-19 17:32:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tahsisattan yeni hasat ettiğim taze sarımsak var ve kuruyor. Taze sarımsağın dükkandan satın alınanlardan farklı bir dokuya sahip olduğunu fark ettim ve taze sarımsak için daha uygun şeyler olup olmadığını merak ediyordum. Yavaş kavurma daha mı iyi? Çiğ kullanmak daha mı iyi?

üç yanıtlar:
#1
+7
Electric Monk
2010-07-19 19:00:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taze sarımsağı (yeşil de denir) seviyorum. Bazı kullanımlar:

  • Hızlı, basit ve lezzetli bir makarna sosu için, bir soğan soğanı (kabuğu ve tümü ile) doğrayın ve biraz zeytinyağı, kırmızı biber ve biberle soteleyin. Biraz beyaz şarap ekleyin ve azaltın.
  • Bir çorba yapın
  • Bütün soğanları kirden temizleyin, dış kabuğunu çıkarın, folyoya sarın, biraz tuz serpin, zeytinyağı ve kekik ile bir saat pişirin. Sarımsak, daha sonra sıkabileceğiniz ve taze somun ekmeklerin üzerine yayabileceğiniz bir hamur haline gelecektir.
Taze ekmeğe pişmiş sarımsaklı hamur için oy verildi.
#2
+3
Rowland Shaw
2010-07-19 17:37:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Islak sarımsağın (taze hasat edilmiş sarımsağın bazen bilindiği gibi), depolanmış karşıt kısmından daha güzel bir sarımsak yağı yaptığını görüyorum ve bu daha sonra, ampulün boyutuna bağlı olarak "uzun bir süre" bozulmadan saklayabilirsiniz. Normalde her kilo tereyağı (veya yarım kilo) için yaklaşık iki ampul ve bazı sapları kullanırdım. Hazır sarımsak tereyağını buzdolabında sakladım ve hepsini geçmişte bozulmadan çok önce kullandım.

#3
+1
user988
2010-07-19 23:28:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç soğanın üstlerini doğrayın ve tuz, karabiber, zeytinyağı ve balzamik sirke ekleyin. 30 dakika 450 F'de pişirin, soyun ve yiyin!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...