Soru:
Yumurtasız çikolatalı mus
Satanicpuppy
2010-07-24 03:04:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yumurta proteinine alerjisi olan bir arkadaşım ve karım istemeden çikolatalı köpüğümden övgüyle bahsetti ve bu da yumurtasız bir köpükle silmek istediğim yiyecek kaynaklı bazı garipliklere neden oldu.

Yine de bazı deneyler yaptım ve sonuçlardan memnun değilim. Havayı tutan ve hafif köpük dokusu sağlayan, ancak yumurta olmayan bir ikame düşünebilen var mı? Ek mısır alerjisi nedeniyle mısır bazlı olamaz.

Beş yanıtlar:
FordBuchanan
2010-07-24 03:26:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hervé This's chocolate Chantilly 'yi deneyin. Su artı çikolata. Oldukça çarpıcı.

Şaşırtıcı ve yapımı hızlı. Zengin olduğu için porsiyonların biraz daha küçük olması gerekir. Bazen This Chantilly'yi krem ​​şanti ile seyreltirim.
Dennis'in yayınladığı "Good Eats" versiyonuyla sona erdi, ama ben de sizin önerdiğiniz Chantilly'den bazılarını ekledim. Birinci sınıf.
Dennis
2010-07-24 03:12:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Geçmişte krem ​​şanti artı jelatin kullanan bu Good Eats tarifinden memnun kaldım; bunu henüz denedin mi?

Tam olarak ne önerecektim. Hafiflik için krem ​​şanti, stabilite için jelatin.
hobodave
2010-07-24 03:15:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yumurta o kadar şaşırtıcı küçük bir şeydir ki, doğrudan ikamesi yoktur. Mümkün olan en hafif yumurtasız fareyi elde etmek için yoğun krema, şeker ve çikolataya bağlı kalmanız gerekir.

3,5 oz. düşük ateşte bitter çikolata. O erirken birlikte 5 oz. ağır krema ve 1 oz. köpük olana kadar şeker. Çikolata hazır olduğunda, hafifçe çırpılmış kremaya katın. Bunu servis tabağınıza dökün (4-6 kişilik) ve soğuyana kadar en az bir saat buzdolabında saklayın.

Bu, yumurtadan yapılan köpük kadar zengin veya hafif olmayacak, ama yine de iyidir!

Pat Sommer
2016-04-10 11:47:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İpek tofu köpük tarifleri bundan daha kolay olamazdı. Evet, oldukça hafif olabilir. Belki yumurta veya jelatinde olduğu kadar havalandırılmamış, ancak ikisinin de kötü tatları olmadan

Escoce
2016-04-10 22:48:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu kulağa alışılmışın dışında gelecektir, ancak soğutulmuş hazır çikolatalı pudingi çırpmak güzel bir köpük ikamesi olacaktır. Gerçekten köpük diyemem, ama dürüst olmak gerekirse, taze traşlanmış çikolatadan yapılmış biriyle yan yana tat testi yapmadığınız sürece farkı anlayamazsınız. Açıkçası, gerçek köpük yan yana tatıldığında çok daha zengin olacak, ancak bu numara ucuz, hızlı ve çok kolay bir alternatif olarak çalışıyor.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...