Soru:
Serbest dolaşan yumurtaların farklı pişirme özellikleri var mı?
bryn
2010-07-18 14:10:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

'Mutlu kancıklar mutlu aşçılar yaratır' sloganının, serbest dolaşan yumurtaların daha başarılı bir pişirme sağladığını ima ettiğini duydum.

Serbest dolaşan tavuklardan elde edilen yumurtaların fırınlamada gerçekten fark edilir bir fark yarattığını duydum. yoksa yemek mi yapmalıyım?

Ahlaki bir görüş istemiyorum, yalnızca yemek pişirme / pişirme sorusu.

Dört yanıtlar:
#1
+4
Pulse
2010-07-18 14:36:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gerçek serbest dolaşan yumurtalar, sarısı rengi (çok daha koyu sarı) ve tadı açısından fark edilir derecede farklıdır. Serbest dolaşan tavukların diyetlerini doğal olarak bulunan kurtçuklar, ekinler vb. İle desteklemelerine izin verilir.

Bunu ilginizi çekebilir:

Beslenme - Serbest Menzil vs. Pil- Kafes Yumurtaları: Açık Hava Erişimli Tavuklar Daha Besleyici Yumurtalar Üretir

Sarıların da yumurtanın daha büyük bir oranı olduğunu anlıyorum. Bunun bir etkisi olacak.
Son derece büyük olmadıkları sürece olmamalıdır.
Yumurta sarısının rengi kurtçuklar vb. Tarafından çok fazla değişmez, ancak ticari olarak yetiştirilen yumurtalar için kolayca takviye edilebilen (ve sıklıkla olan) diğer yem parçaları tarafından değişir. Bu hem okuduğum teori hem de benim kişisel gözlemim - hem serbest hem de standart tavuklarda yumurta sarısı renginde çok fazla çeşitlilik var ve serbest dolaşan yumurta sarısının daha koyu veya tadı daha iyi olduğuna dair bir kural yok.
#2
+3
Ching Chong
2017-06-15 01:54:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Serious Eats'ten Kenji López-Alt, altı tür yumurta ile rastgele, tek kör ve bir çeşit plasebo kontrollü çalışma yaptı:

  1. Sade eski fabrikada yetiştirilen yumurtalar
  2. Yumurta başına 325 mg Omega-3 Yağ Asidi içeren yumurtalar (organik değil veya kafessiz)
  3. Her biri 200 mg Omega-3 Yağ Asidi içeren Organik Kafessiz yumurta yumurta
  4. Yumurta başına 100 mg Omega-3 Yağ Asidi içeren Kafessiz yumurtalar
  5. Organik yumurtalar, başka özellik yok
  6. Serbest dolaşımdan organik yumurtalar, otlak- yetiştirilmiş tavuklar

Kontrollü bir ortamda çırpılmış yumurta yaptıktan sonraki kararı: Önemli değil. Bunun yerine, yumurtaların gerçek içeriği, algılanan tadı renk belirler.

Yumurtaları, kaçak avlanmanın güneşli tarafını kızartmakla ilgili: Tazelik önemlidir. Yumurta ne kadar taze olursa, yumurta beyazı ve sarısı o kadar sıkı olur. Yumurta daha yaşlıysa, yumurta sarısı ve beyazı, çiğ yumurtanın daha gevşek olan albümin kısmı olan sıvıyı kaybeder. Bu, yumurtanın kızartma sırasında yayılmasına neden olarak tegg'i daha uzun duran yumurta sarısı olan bir yumurtadan daha az iştah açıcı hale getirir. Kaçak avlanırken, daha gevşek yumurta beyazı çirkin beyaz pullara neden olur ( https://youtu.be/66btvAWmp7g?t=1m25s (1:25 ila 1:48 dakika)).

Tahminimce, serbest dolaşan tavuklardan yumurta alırsanız, yumurtalar fabrikada yetiştirilen yumurtalardan daha taze olabilir ve bu nedenle serbest dolaşan tavuklardan elde edilen yumurtaların tadı daha iyi olabilir ve bazılarında işlenmesi daha kolay olabilir. durumlarda. ( Bunları kaynatmayı planlıyorsanız hayır.)

#3
+2
Ocaasi
2010-07-28 04:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bence genellikle daha kaliteli, daha büyük, daha sert, daha parlak sarılara sahip ve tadı daha güzel. Ayrıca daha yüksek oranda omega-3 yağına sahip olma eğilimindedirler, daha sonra kafesli / tahılla beslenen yumurtalar. Bunun pişirme için daha az önemli olduğunu düşünüyorum ancak yavaş kaynatırken, sotelerken veya omlet yaparken farkı fark ediyorum.

#4
+1
Sandra Raasch Simmons
2017-06-10 10:23:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Serbest dolaşan yumurtaların sert kaynatılması kesinlikle daha uzun sürüyor. Jamaika'ya geldiğimde neredeyse iki kat daha uzun olduğunu fark ettim.

Serbest gezen yumurtalara kıyasla tam olarak aynı ocakta pişirilmelerinin iki kat daha uzun sürdüğünü mü yoksa Jamaika'dan önceki serbest gezen yumurtalar ile karşılaştırıldığında mı demek istiyorsunuz?


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...