Soru:
Reçeli Hint turşusuna dönüştürebilir miyim?
Sam Holder
2010-07-22 16:54:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Biraz önce ravent reçeli yaptım, temelde ravent, şeker ve rendelenmiş zencefil. Oldukça zencefil.

Şimdi biraz ördek terrine yaptım ve biraz Hint turşusu ile servis etmek istiyorum. Biraz turşum var, ama ravent reçelimin bir kısmını bu gece kullanmak için ravent turşusuna dönüştürmeyi denemekten çekinmem.

Bunu nasıl yapacağımdan tam olarak emin değilim, ama biraz soğan ve sarımsağı yumuşatabilirim, sonra bunları ve biraz elma sirkesini biraz reçele karıştırabilirim.

Bu mu? çalışma olasılığı var mı? Daha iyi bir fikri olan var mı? Daha fazla zamanım olsaydı farklı olur muydu?

üç yanıtlar:
#1
+11
Darin Sehnert
2010-07-22 17:40:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mükemmel fikir ve reçeliniz için harika bir çoklu kullanım! Planınız mükemmel ... sadece beğeninize göre güzel bir tatlı tart dengesi oluşturun. Biraz daha doku istiyorsanız, altın veya koyu kuru üzümleri eklemeden önce mikrodalgada püskürterek eritebilirsiniz. Kişniş tohumu sıklıkla kullanılır ve biraz da doku kontrastı sağlar. Biraz öğütülmüş yenibahar da iyi olabilir.

Sadece söylemek gerekirse, öğütülmüş yenibahar ve kabaca öğütülmüş kimyon tohumu ile gittim ve bir muamele yaptı. Tekrar teşekkürler.
Harika! Beğendiğine sevindim.
#2
+4
Nicholas Wheatley
2017-08-03 19:07:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aynı ikilemi yaşadım. Geçen yıl erik ağacımdan erikleri bolca erik reçeli yapmak için kullandım ve (sonradan akla gelen) sadece bir kavanoz erik Hint turşusu. Reçelin çoğu dondurucuya girdi. Bir kavanozdan yedim ama çok fazla reçel yemiyorum, bu yüzden kalan reçel neredeyse bir yıldır dondurucuda duruyor! Ancak Hint turşusu, köri ile sevdiğim gibi ÇOK hızlı gitti. Bu yüzden bugün kalan erik reçelini dondurucudan aldım, buzunu çözdüm ve büyük bir tencereye koydum. Ayrı bir tavada 4 adet doğranmış / doğranmış soğan, bir çift doğranmış / doğranmış havuç, biraz sarımsak, biraz zencefil kızartıp dolaplarda bulduğum çeşitli otları fırlatıp bir süre pişirip yaklaşık 400ml beyaz ekledim -Şarap sirke ve 400ml kırmızı şarap sirkesi ve şimdi köpüren reçel ile birleştirin, biraz karıştırın ve soğumaya bırakın. Şimdi 4 tane lezzetli erik turşusu kavanozum var. Nefis!

#3
+2
klypos
2012-07-18 03:46:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Darin'in tüm önerilerini beğeniyorum, ancak katkım (her zamanki gibi geç) reçelle karıştırmak için elma veya muz kullanmayı önermektir.

Bir elmanın çekirdeğini çıkarıp doğrayın, bir veya iki dakika mikrodalgada karıştırın ve bu reçelle karıştırmak için mükemmel "tart dengesi" malzemesine sahip olun. Tembel hissediyorsanız, mikrodalgadan sonra eti bir kaşıkla kabuğundan ayırabileceğinizi göreceksiniz. Yenibahar ve kişnişi tercih edin - en sevdiğim iki baharat.

Muz da aynı şekilde etki eder, ancak daha az doku elde edersiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...