Soru:
Bir kek tarifi nasıl yarıya indirilir?
JustRightMenus
2010-07-19 01:53:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bütün bir pasta, ben ve kocam için çok fazla yiyecek (ve baştan çıkarıcı!). Genel olarak, bir kek tarifini nasıl yarıya indirebilirim? Kabartma tozu & soda'nın tepkisi yüzünden her şeyi ikiye bölemeyeceğinizi duydum.

İkiye bölmek istediğim belirli bir tarif Red Velvet Cake.

(O zaman tüm hamurları 2 yerine tek bir kek tepsisine koyardım.)

Iki yanıtlar:
#1
+9
hobodave
2010-07-19 01:55:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha önce sorunsuz bir şekilde kek tariflerini yarıya indirdim. Endişelenilmesi gereken en karmaşık şey, tek sayıda yumurtayı yarıya indirmek, ancak bu soru bunu ele alıyor. Bitmiş ürün, tam tariften ayırt edilemezdi.

Düzenleme

Unutulmaması gereken bir nokta. Özel durumunuzda, iki katmanlı bir pasta olduğu için, yarıya indirmek basittir çünkü yalnızca tek bir kat pişiriyorsunuz. Bir pound kek veya bir paket kek gibi diğer kekleri yarıya indirmek, pişirme süresinin ayarlanmasını içerir. Yarıya bölünmüş bir kek çok daha hızlı pişer ve muhtemelen daha düşük bir sıcaklığa ve daha kısa pişirme süresine ihtiyaç duyabilir.

#2
  0
Judy Sutter
2013-01-06 22:07:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kek tariflerini oldukça sık yarıya indiriyorum ve sadece yumurta sayısını yuvarlıyorum. Yani tarifin tamamı 3 yumurta gerektiriyorsa, 1 ve 1 / 2'yi bulmaya çalışmak yerine 2 koydum. Şimdiye kadar çok iyi.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...