Soru:
Gıda kimyasını öğrenmek için iyi kaynaklar nelerdir?
Myrrdyn
2010-07-22 18:58:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gıda kimyası hakkında bilgi edinmeye başlamak için bazı iyi kaynaklar bilen var mı? Özellikle ilgili kimyasal işlemlerin bir tanımını düşünüyorum, örn. farklı yiyeceklerin pişirilmesi / hazırlanması ve bunların tat değişiklikleri ile ilişkisi vb.

Ayrıca: Endüstride kullanılan tüm gıda katkı maddelerinin amacının ne olduğunu anlamak için güvenilir bir kaynak biliyor musunuz? Burada renklendiriciler / koruyucular ve benzerlerini düşünmüyorum, daha çok endüstriyel gıda etiketlerinde görebileceğimiz "tuhaf süper nümerik" bileşenler hakkında düşünüyorum.

Ayrıca bkz: http://cooking.stackexchange.com/questions/1710/which-food-writers-do-you-take-to-bed ve bu sitedeki gıda bilimi etiketleri, http: //cooking.stackexchange .com / Questions / tagged / food-science.
Iki yanıtlar:
#1
+9
FordBuchanan
2010-07-22 19:02:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

McGee on Food and Cooking: An Encyclopedia of Kitchen Science, History and Culture, çoğu pişirme işleminin arkasında kimyanın ne olduğuna dair çoğu soruyu çok akademik olmadan yanıtlayacak.

Konunun kimyasına daha akademik bir bakış için, [Hervé This] (http://en.wikipedia.org/wiki/Herv%C3%A9_This) Moleküler Gastronomi hareketinin kurucularından biridir.
Evimde sık kullanılan +1 mükemmel kitap. Birisinin ödünç alacağından emin olduğum için onu işe almaya cesaret edemiyorum!
Moleküler gastronomiye başlamak için önerebileceğiniz belirli bir kitap var mı?
@FordBuchanan: [bu] (http://www.amazon.com/Food-Cooking-Science-Lore-Kitchen/dp/0684800012/ref=sr_1_1 ? s = kitaplar & ie = UTF8 & qid = 1319143787 & sr = 1-1) dir. Nasıl ilişkili olduklarını biliyor musun?
Evet, bu ABD baskısı.
#2
+1
moscafj
2019-10-02 15:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu 2010 sorusunu güncellemek için McGee hala aktif ve mükemmel bir birincil kaynak. Kabul edilen cevapta kitaba ek olarak daha fazla çalışma yaptı. Ayrıca eski MIT’den ve şu anda Alton Brown’ın baş bilim sorumlusu olan Arielle Johnson 'a da bakabilirsiniz. Bir ton deneyimi var.

Hem McGee hem de Johnson'ın yakında yeni kitaplarının çıkacağına inanıyorum.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...