Soru:
Meksika Peyniri Sosu?
jerhinesmith
2010-07-25 02:27:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Memleketimde (kendi terimleri) 'Arroz con pollo' servis eden bir Meksika restoranı var. Yemeğin kendisi inanılmaz derecede basit görünüyor - neredeyse sadece pilav, tavuk ve inanılmaz bir peynir sosu.

Bu sosu andıran bir tarif bulmak için google'da sayısız saatler geçirdim ama yok arroz con pollo'nun kesin bir versiyonu gibi görünmüyor, bu yüzden pek şansım olmadı.

Biri beni doğru yönü gösterebilir mi?

Sosun gerçekte ne olduğu konusunda biraz daha net olabilir misiniz? Neye benziyor, tadı gibi, bildiğiniz herhangi bir malzeme? Daha fazla ayrıntı olmadan harika bir yanıt alacağınızı sanmıyorum.
Ne yazık ki, uzun zaman oldu ve yer 500 milden fazla uzaklıkta, bu yüzden biraz zor. Kesin olarak söyleyebileceğim tek şey, pirinç / tavuk üzerine servis edildiğinde kremsi, neredeyse beyaz ve lezzetli olduğu.
Meksika restoranlarında her zaman her yerde servis edilmesi gereken sostan bahsediyorsun.
Altı yanıtlar:
#1
+8
mfg
2010-08-24 18:52:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, kulağa standart bir queso peynirine benziyor (tipik olarak chimilerinizde vb. bulunur)

Harika bir queso tarifi arıyorsanız, sayısız yemek tarifi vardır. Bununla birlikte, her soru için iki ipucu:

  1. "Chihuahua Peyniri" (çok yumuşak bir şekilde eriyen ve hafif bir tada sahip olan hafif bir beyazdır)
  2. biber ve kimyon ve Önce kavrulmuş kırmızı biber arkadaşlarınızdır, ancak biraz daha fazla eklerseniz, onlar sizin en kötü düşmanlarınızdır. (ayrıca ideal lezzet için taze kızarmış jalapenoları küp küp doğranmış kullanmayın.)
#2
+5
daniel
2010-08-26 12:11:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Onları arayıp "Hey. Beş yüz mil uzakta yaşıyorum, peynir sosunu seviyorum, evde nasıl yaparım?" demeyi düşündün mü?

Bu güzel bir yorum. Maalesef yazarın hesabı silindiği için artık dönüştüremiyorum. Bunu tarihsel nedenlerle bir cevap olarak bırakıyorum.
#3
+4
Mike Yockey
2010-07-25 11:06:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun gibi şeyler genellikle oldukça bölgeseldir ve o zaman bile farklı insanlar bunu evden eve veya lokantadan restorana farklı kılar. Kesin bir tarif bulunabileceğinden bile şüpheliyim. İsmin kelimenin tam anlamıyla "tavuklu pilav" anlamına geldiğini ve peynir sosundan hiç bahsetmediğini düşünürsek, yemeğin geleneksel versiyonunda, bırakın belirli bir peynir sosu bir yana, herhangi bir sos bile olduğundan şüpheliyim.

Eğer ben basit bir queso sosuyla başlayıp beğeninize göre değiştirir miydiniz? Bunun ötesinde, bu site bir yemek tarifi alışverişi ve kapatılmakta olan gönderiler değil.

Evet. Queso blanco kullanarak standart bir Mornay yapmayı deneyin ve bunun sizi nereye götürdüğünü görün.
#4
+3
Sdarb
2016-08-26 22:00:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen bunu yapmazlar, ancak karışıma biraz sodyum sitrat eklemek için güzel bir eritilmiş peynir sosu isterseniz, peynirin pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olur ve ne peynir olursanız olun çok pürüzsüz bir eriyik sosu verir ile başla.

#5
+2
user18481
2013-05-27 02:40:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ohio'nun Avon Gölü ve Sandusky bölgelerindeki 2 farklı Meksika restoranında ACP'im var. Harikaydılar. Her iki durumda da ne tür peynir kullandıklarını sordum ve her ikisinde de cevap beyaz amerikan peyniriydi.

#6
+1
K. Morgan
2016-08-26 07:27:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İki farklı Meksika restoranına peynir sosunun neden yapıldığını sordum ve erimiş beyaz Amerikan dediler.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...