Soru:
Kızartmadan önce mi sonra mı baharat eklemek?
Lucas
2010-07-21 02:19:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Salatam için tavuk şeritlerini kızartırsam, onları kızartmadan önce mi yoksa sonra mı baharatlamalıyım? Çelişkili görüşler duydum.

Iki yanıtlar:
#1
+6
Peter V
2010-07-21 02:29:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sote mi demek istiyorsun? Ya da derin kızartma?

Tipik derin yağda kızartma tarifi, una baharat katmaktır: Hamura tuz, karabiber, kırmızı biber vb. Ekleyin ve ardından kızartın.

Sote ederseniz , tavuk şeritleriniz aşağıdaki gibi terbiye edilmelidir: önce küçük ila orta miktarda kaşer tuzu sürün (sofra tuzu değil). Eti baharatlamak / tuzlamak için 15 dakikadan fazla bekletin. En iyisi tuzlu su olabilir, ancak bunun sizin için fazla telaşlı olduğunu tahmin ediyorum.

Şimdi, tavada tavuk şeritlerini pişirin. Ekleyebileceğimi düşündüğüm kuru baharatların çoğu sautee'nin sonuna doğru gidebilirdi, kırmızı biber gibi şeyler. Sarımsak veya soğan önce tavuktan önce eklenir ve yumuşayana kadar pişirilir, ancak çok kızarmaz.

İngilizce kelime dağarcığımın düzgün bir yemek tartışması için çok sınırlı olabileceğini yeni fark ettim. Ben sote etmekten bahsediyorum.
Anladım. Daha sonra, önceden yapacağınız birincil baharat ya doğrudan uygulama ya da tuzlu su yoluyla tuz olacaktır. (Basit salamura: Su, ağırlıkça% 5 tuz, defne yaprağı ve limon suyu ve kekik. Tavuğu 10-12 saat bekletin). Tereyağında pişirilirse çok güzel olur. Tabii ki, tavuğu her zaman sote bitimine yakın taze otlarla baharatlayabilirsiniz.
"Kaşer tuzu" ile ne kastedildiğinden emin değilim, ancak Almanca'daki "Pökelsalz" gibi (veya en azından benzer) olacağını varsayıyorum. Biri bunu doğrulayabilir mi?
@Peter: Çok teşekkürler! Bu çok yardımcı oldu.
Amerika'da buna "Pembe Tuz" dediğimize inanıyorum: etin iyileştirilmesi içindir, aynı şey değildir; nitrat açığa çıkarır ve günlük yemek pişirmek için zehirlidir. Sanırım senin istediğin: körniger Küchensalz, ama emin değilim, çünkü Almanca bilmiyorum. Genellikle bir kutuda satılan kaba bir tuzdur. Kırmızı ya da pembe değil, sadece beyaz ve içinde İyot yok. Doğru adı bilirseniz, eminim Almanya'da yaygın olarak bulunur. :)
google "Pökelsalz" ı [Turşu tuzu] 'na çevirir (http://en.wikipedia.org/wiki/Pickling_salt). Ama bu farklı bir şey gibi görünüyor.
[Amerikan aşçılık sözlüğünün çevirilerini içeren diğer Almanca konuşanlar için site] (http://www.joannemossdesign.com/de-en_cookgloss_en.htm)
Evet, buna "Kür Tuzu" diyoruz. Aynı fikir, amacı botulizmden kaçınmaktır.
#2
+4
Chris Cudmore
2010-07-21 02:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel kural şudur:

Öncesine kuru baharatı ekleyin, Sonrasında tazeleyin.

Ve sonra mevsim.

Ancak, aşağıdaki yorumlar bunun her zaman doğru, ancak sizi çok sık yanlış yönlendirmez.

+1 Her zaman doğru olmasa da düzgün bir özet.
@arafangion: Yapmak için Düzenlendi daha az mutlaktır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...