Soru:
Lezzet verici ve güvenli olan Domuz Eti Sıcaklığı aralıkları nelerdir?
Peter V
2010-07-22 20:11:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

USDA Domuz eti yönergeleri, onu 160 dereceye kadar pişirmeniz gerektiğini belirtir. Yıllar boyunca, 160F oldukça kuru olacağından, arzu edilen gibi görünen bundan az yemek yapabileceğinizi duydum.

Genel sıcaklık güvenliği kurallarını biliyorum, ancak dokuyu merak ediyorum. Domuz eti için sığır eti gibi farklı sıcaklık ve tanımları olan var mı? Domuz etini 160F'de tutmak için bakteriyel olmayan başka endişeler var mı?

Güncelleme: 24 Mayıs 2011 itibariyle USDA artık üç dakikalık bir dinlenme ile 145 ° F tavsiye ediyor.
Iki yanıtlar:
#1
+6
yossarian
2010-07-22 21:58:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sıcaklığın temel amacı, kötü olan her şeyi öldürmektir. Bu pislikler sıcaklık ve maruziyete göre ölüyor. Tıpkı bir insanın 95 derecede sonsuza kadar yaşayabilmesi gibi, uzun bir süre 110 ° C'de, daha kısa sürede 150 ° C'de ve anında 750 ° C'de ölürdü. 160, güvenli bir sıcaklık olarak kabul edilir çünkü 160'ta her şey anında ölür. FDA'nın tüm bunlar için burada bir çizelgesi vardır. 21 saat pişirirseniz 120 derecenin bile güvenli olduğunu göreceksiniz!

Çok fazla sous vide pişiriyorum, bu nedenle bu sıcaklıkları ve süreleri elde etmek kolay ve kesin olsun. Dikkat etmeniz gereken şey, zaman tablosunun tüm et parçasının belirli bir sıcaklıkta olması gereken süreyi göstermesidir, bu nedenle saymaya başlamadan önce iyice ısıttığınızdan emin olun .

135 aralıkta düzenli olarak domuz pirzolası yapacağım ve iyi piştiğinde elde ettiğiniz tel gibi aşırı pişmiş doku olmadan güzel ve nemli.

Bonfile için minimum 180 olduğunu düşünen birinden teşekkürler.
Teşekkürler Yossarian, bu grafikler mükemmel. Onlarla http://cooking.stackexchange.com/questions/2642/what-do-i-need-to-know-about-temperature-and-food-safety için katkıda bulunmaktan çekinmeyin
Grafik bağlantısı kesildi, ancak burada benzer görünen bir şey buldum: http://www.foodhandler.com/cooking-pasteurizing-safer-foods/
#2
+2
J Wynia
2010-08-05 06:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Domuz pirzolası ve domuz bonfile rostoları neredeyse çoğu insanın tavuk yaptığı kadar yapıyorum ve her ikisi için de 135 derecede ateşten çekip biraz dinlendiriyorum.

Yıllar içinde ben 'bunu yapıyorum, defalarca "bu ne tür bir et?" diye sordum. "Domuz pirzolası" diye cevap verdiğimde, cevap inançsızlık oluyor. Bu insanların şaşırtıcı bir kısmı bana domuz pirzolasından nefret ettiklerini veya benim sevdikleri ilk domuz pirzolası olduğunu düşündüklerini söylediler.

İnsanların domuz etini cehennemden pişirmeye başlamasının baskın nedeni Trişinoz'du. Gerçek şu ki, bugün Trikinoz enfeksiyonu Amerika Birleşik Devletleri'nin tamamında yılda yaklaşık 12 vakaya düştü.

Bunu, bir yıl içinde * yıldırımla yaralanması beklenen 540 kişi ile karşılaştırın.

E coli gibi diğer kirleticiler için baskın enfeksiyon kaynağı yüzeydeki kontaminasyondur (umm, bu, birinin ete hayvan dışkısı bulaştığı anlamına gelir). Hamburger gibi şeyler çok büyük bir e coli problemidir çünkü yüzey daha sonra öğütülür ve tüm partinin etrafına yayılır.

Ancak, domuz pirzolası ve domuz bonfile gibi tüm et parçaları için bu etrafa yayılmaz. uygun lezzet için yapılması gereken) sorunla o kadar ilgileniyor ki, daha fazla endişelenmem gereken başka şeylerin uzun bir listesini çıkarır ve yumuşak, lezzetli domuz etinin tadını çıkarmaya başlardım.

Örneğin, Düzenli olarak salmonella ve e coli ile kontamine olan, ancak genellikle çiğ olarak yenen ıspanak ve diğer yeşillikler hakkında daha fazla endişeleniyorum. işi güvenlik olan bir devlet kurumu değilim. Ben sadece bu evde yemekten zevk aldığımız yiyecekleri hazırlamaktan sorumlu kişiyim.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...