Soru:
Ördek bacağı ızgara yapmak için ipuçları?
Alan
2010-07-20 18:16:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda propan Webber'ımla ördek bacakları ızgara yapmaya çalıştım. Ördek etindeki yüksek yağ içeriği nedeniyle alevlenmelerden korkuyordum, bu yüzden biraz düşük ve dolaylı ısı ile ızgara yaptım. Uzun zaman aldı, ama onları çok güzel ve kahverengi ve yanmamış gibi gösterdim. Tek sorun şuydu: sertlerdi ve tadı pek iyi değildi. Açıkça çok yanlış bir şey yaptım. Herhangi bir tavsiye?

Birisi sorunun LEGS ile ilgili olduğunu yansıtacak şekilde başlığı düzenler.
Düzenleme yapıldı. İyi karar.
Iki yanıtlar:
#1
+6
Peter V
2010-07-20 18:29:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Izgara yapmanın ördek budu için muhtemelen kötü bir plan olduğunu düşünüyorum; yağ içeriği söylediğin gibi gerçek bir tehlikedir ve ördek bacakları yeterince serttir, muhtemelen onları sırıştırmak ya da buğulamak istersiniz.

Kesinlikle ızgara yapmanız gerekiyorsa, onları 200 dereceye ayarlamanızı öneririm Önce üç veya dört saat boyunca (bir tutamda sebze yağını kullanabilirsiniz) ve ardından buzdolabında bir gün kadar yağda bekletin.

Izgarada bitirmek için, nazikçe durulayın, gerekirse yeniden baharatlayın, ızgaranın orta ateşte bir kısmında etli tarafı aşağıya doğru bir süre ısınıncaya kadar pişirin ve ardından ters çevirin cildi gevrekleştirmek için ızgaranın yüksek ısıda bir bölümünde alevlenmelere dikkat edin.

#2
+4
Tim Gilbert
2010-07-22 07:30:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ördeği ızgara yapmak için.

Yağın kolayca tahliye edilebilmesi için deriyi 1 inç aralıklarla dürtün. doğrudan damlama kabının altına değil). 325'te 2-3 saat kızartın. İç sıcaklığın en az 165 olduğundan emin olun. Cilt ince ve gevrek olmalıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...