Soru:
Bir kutudan kek nasıl yapılır / lapa lapa ile nasıl karıştırılır?
Nick Larsen
2010-07-21 23:12:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her zaman kutu kek satın alıyorum ve yapıyorum, ancak üstteki kabuk, kutudaki resimde gösterilen pullu üst kısımdan ziyade her zaman bir pastanın tepesine benziyor. Kutudaki 4 adımı takip etmek oldukça kolaydır; kaçırdığım bir şey mi var?

Dört yanıtlar:
KatieK
2011-08-17 08:27:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çikolatalı keklerin üzerinde parlak, pul pul, çatlak, açık renkli bir kabuk elde etmek için yapabileceğiniz iki etkili değişiklik vardır:

Kek hamurunu ekledikten sonra daha uzun süre çırpın yumurtalar. Bunu yapmak, aslında beze olan kabuğu artırır. Şeker kutuya zaten dahil olduğundan, kutu karışımınızla denemeniz gereken şey budur.

Sıfırdan bir kek tarifi ile beyaz şeker (toz şeker) kullanın. Esmer şeker ve mısır şurubu, beyaz şekerden daha fazla nem içerir, bu da parlak çatlak kabuğunu azaltır.

Chad
2010-08-09 23:48:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayrıca, yağ yerine tereyağı kullanmayı deneyin. Pul pul hamur işlerinde olduğu gibi tereyağı kullanmak, aradığınız lapa lapa ve nemli ıslak kekleri oluşturacak yağ ceplerinin ve akışkanın desteklenmesine yardımcı olacaktır.

Daha fazla mayalanma gücü eklemek isteyebilirsiniz. Bu, keklerin daha fazla kabarmasına ve kek katmanlarının ayrılmasına yardımcı olacaktır.

Bir yan not olarak, tereyağı kullanıyorsanız, tereyağını içine hava almak için krema haline getirmeyi düşünün (klasik tereyağı ve şeker kremasını yapmayacağınız için bir kutu ile daha sert, ancak en azından tereyağını çırpabilmelisiniz).
Kutulu keklerin çoğu yağ ister. Tereyağı yerine 1 yağı 1 yerine koyar mısın? Tereyağını eritir veya kremler misiniz (kek karışımıyla krema yapmak biraz zor olur)?
Mike Yockey
2010-07-21 23:55:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavayı birkaç dakika daha fırında bırakmak, pütürlü üst kısmı için yardımcı olacaktır. Ayrıca malzemeleri daha az kuvvetli bir şekilde birleştirmeyi deneyin. Daha az glüten, genel olarak daha gevşek bir tutarlılık anlamına gelir.

user24841
2014-05-09 09:08:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her seferinde yumurta miktarını 1 işe düşürür ... daha fazla yumurta kekiniz olur!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...