Soru:
Gözleme hamurunda süt alternatifi
Sam Holder
2010-07-18 13:56:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gözleme hamurunda süt yerine ne kullanabilirim? Pirinç sütü veya soya sütü işe yarar mı? İskoç pankekleri ne olacak?

üç yanıtlar:
#1
+7
TJ Ellis
2010-07-18 14:17:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soya sütü kreplerde çok işe yarar. Krep için temel tarifim yaklaşık bir fincan un, yaklaşık bir fincan soya sütü, bir veya iki yemek kaşığı şeker ve sebze yağı ve birkaç çay kaşığı kabartma tozu. Harika çalışıyor, güzel, kabarık krepler yapıyor. (Biliyorum, yaklaşık oranlara sahip malzemelerden oluşan bir liste kadar "tarif" değil, ama işte böyle yemek yapma, deney yapma ve deneyimlerimden öğrenme eğilimindeyim ...)

Düzenleme: Hayır İskoç kreplerini bilmiyorum; Onları hiç yapmadım, ama birkaç tarif aradığımda neden yapmadığını anlamıyorum ... Soya sütü bu tür tariflerde süt gibi davranıyor, tek fark soya biraz mandıra sütünün sağlamadığını (ve belki de biraz tat farklılığı olabilir mi?) bağlamak

Edit2: Haha, tamam, yani benim "kreplerim" sizin "viski kreplerinize" çok benziyor - böyle krep çeşitlerinden büyük, kabarık çeşitlere kadar geniş bir "krep" yelpazesi ... O zaman evet, soya'nın viski krepleri için kesinlikle işe yarayacağını söyleyebilirim; "krepler" için hala iyi olacağından şüpheleniyorum. Kreplerde esas olarak sadece sıvıya ihtiyacınız vardır (bu nedenle tarifinizde su ile karıştırmanız gerekir) - süt esas olarak biraz ilave lezzet içindir; Soya'nın işe yarayacağını düşünüyorum.

#2
+5
nunu
2010-07-18 18:05:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kreplerimde sık sık hindistan cevizi sütü veya krema kullanırım ve çok lezzetlidir. Bazen pirinç sütü, ama biraz yapışma eğilimi vardır. Tamam, sanırım teflon kullanıyorsanız.

#3
-1
kathleen
2013-06-27 07:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sadece su kullanın ... bu kadar basit.

Bu, yalnızca geleneksel kreplerden tat ve doku açısından büyük farklılıklar almaya hazırsanız ve yalnızca pudra içeren bir tarif kullanıyorsanız işe yarar.
Aslında kutulu bir karışımdan krep yaparsanız bu işe yarar. Ancak OP sıfırdan bir krep tarifi ile bağlantılı olduğundan, bu onların uygulamaları için işe yaramayacaktır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...