Soru:
Kümes hayvanlarının içinde pişirilmiş bir elmayı yemek güvenli midir?
JustRightMenus
2010-07-20 05:48:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Benim tahminim, evet, yapabilirsiniz; ancak annem onları yenmemeleri için hep bir kenara koydu. Herhangi bir fikir?

Beş yanıtlar:
#1
+4
hobodave
2010-07-20 06:18:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Güvenli değiller. Bu şekilde kullanılan bir elma aromatiktir, yenmemelidir. Kuşumun içinde genellikle elma, tarçın, biberiye ve soğandan oluşan bir karışım kullanıyorum. Bu şey, size zarar verecek küçük canavarları öldürmek için gerekli sıcaklığa ulaşmaz. Varsa, bir kuru kuşunuz olur.

#2
+3
Adam Shiemke
2010-07-20 06:14:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bağlıdır. Pişirilecek şeyin termal kütlesini artırarak iç kısmın (elmanın) kuşun et kısımlarından daha geç ısınmasına neden olur.

Elma yeterince ısınırsa, o zaman şans sizsiniz ' ve kuşu fazla pişirdim. Bu yüzden kuşu çekmek, bir tür kontaminasyona neden olabilecek bir elma ile mükemmel sonuçlandığında, kuşun içi de muhtemelen (birbirlerine dokundukları için) neden olur.

Bu nedenle, birçok şef bu nedenle tavsiye ediyor tavanın dibinde veya ayrı bir kapta, kuşun dışında pansuman (aka doldurma). Bu, kuşu daha hızlı pişirmenize ve fazla pişmemenize olanak tanır.

#3
+2
Satanicpuppy
2010-07-20 22:17:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Atmaya bir alternatif olarak (ki bu bir israf gibi görünüyor), elmayı fırlatmaktan daha iyi pişirmenin birçok yolu vardır. Doldurmaya veya tatlıya güzel bir katkı gibi geliyor.

Ancak , onu kuştan çıkardıktan sonra pişirmeniz gerekecektir. Doldurma yeterince kötüdür ve doldurma durumunda, onu kuşun içine koymadan önce yüksek bir sıcaklığa yükseltebilirsiniz.

#4
+1
daniel
2010-07-20 06:10:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yalnızca elma bakteri öldürücü bir sıcaklığa kadar pişirilirse. Tavuk durumunda, USDA / FDA'nın çılgınlık olan 165'i önerdiğine inanıyorum. 150 iyi olmalı.

Elbette bu noktada kızarmış tavuğunuzu ayakkabıya dönüştürebilirsiniz.

Elmayı atın.

Tavuğu güvenli bir sıcaklıkta pişirirseniz, içindeki elma nasıl güvensiz olabilir? Yiyeceğiniz tavuk eti, (yemesi güvensiz olduğu varsayılan) elmaya doğrudan bitişiktir (ve ona dokunmaktadır). Yemesi güvensiz olan sadece elmanın içi mi? Öyleyse neden?
#5
  0
Peter V
2011-08-22 23:45:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu gönderide biraz bilgi var: Sıcaklık ve gıda güvenliği hakkında ne bilmem gerekiyor?

Kısaca, emin olmak için termometre ile test edin 140F'nin üzerinde ve 10 dakikadır (bu nedenle burada 150F ya da öylesine öneriler).

Bununla birlikte, kuşunuzun içi muhtemelen o kadar ısınmamalıdır; kuşu istenilen pişene kadar pişirin, elma bir gösteri öğesidir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...