Soru:
Kıyma makinesi / sosis doldurucu olmadan ev yapımı sosis nasıl yapılır?
Tree77
2010-07-21 21:15:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yılda yalnızca birkaç kez kullanabileceğim sosis yapmak için bu özel ekipmana yüzlerce dolar harcamak istemiyorum.

Başka alternatifler de olmalı!

edit: Hayır Mutfak Yardımı mikseri (evet, bunu daha da zorlaştırdığını biliyorum)

Sanırım kıyma makinemi, biri taşınırken bir garaj satışında bozulmamış bir şekilde aldım. Hiç kullanılmamış gibi görünen bozulmamış bir şekildeydi ve 10 doların altında aldım. (Benim de bir yemek değirmenim var, ama daha çok kullanım görmüş gibi görünüyordu). * Her şeyi * yepyeni satın almak zorunda değilsiniz ve eski neslimizin çocukları tarafından huzurevlerine gönderilmesiyle, onlarca yıllık baharat ve diğer harika buluntularla dolu bir dökme demir tava hazinesi var. (ve um ... yine de sosis doldurucu yok)
Sosis köftesi mi? Açıkçası, sosisin (etin) sosis (halkalar) biçiminde olması gerektiğine dair bir kural yoktur.
Beş yanıtlar:
#1
+5
Tim Sullivan
2010-07-21 21:33:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şey, yüzlerce dolar harcamanıza gerek yok, ancak daha fazla dirsek yağı koymanız gerekebilir. Yaklaşık 30 $ civarında bir el-krank kıyma makinesi ve aynı fiyata manuel bir sosis doldurma makinesi alabilirsiniz. Etle kendi yolunu bulabilen bir mutfak robotunuz veya blenderiniz varsa öğütücüden tasarruf edebilirsiniz.

Bir mutfak robotunuz olsaydı, bunun 'değirmenden tasarruf edeceğini' varsayıyorum. (ve bu durumda, çok ince doğranmış olmadığından emin olmak için onu vurmak isteyeceksiniz ... Bunu 8 yaşlarındayken zor yoldan anladım ve köfte tarifi yapmak istiyordum süper arkadaşlarımın yemek kitabından ... ve bana sorulmadan önce, hayır, 8 yaşımdayken mutfak robotunu veya gözetimsiz mutfağı nasıl kullanmayı başardığımı bilmiyorum)
#2
+2
hobodave
2010-07-21 21:19:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

KitchenAid stand mikseriniz var mı? Öyleyse şu ataşmanları almanızı öneririm: Stantlı Mikserler için KitchenAid FGA Gıda Öğütücü Eklentisi ve Yiyecek Öğütücü için KitchenAid SSA Sosis Doldurma Seti Eklentisi. Toplam 50 ABD dolarının altında ve derin bir çekmece veya dolaba sığacak kadar küçük.

#3
+1
Peter V
2010-07-21 21:43:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bıçak işinde iyiyseniz, her şeyi sosis için çok ince parçalara ayırabilirsiniz, ancak tadı o kadar güzel olmaz; kırbaçlarken de bazı sıcaklık kontrol sorunları yaşayacaksınız.

Kullanılmış bir öğütücü veya mutfak yardımı ve ataşmanı satın alma önerilerini beğenirim (Cidden, mutfak yardımı mutlaka olması gereken . Her zaman kullanacaksınız.)

#4
  0
NBenatar
2010-09-08 01:10:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ne kadar çaba sarf etmek istediğinize bağlı olarak farklı malzemeler satın alabilirsiniz:

Pek çok yerde hazır sosis eti hazırlayabilirsiniz, ancak bunları kendiniz kaplayabilirsiniz (bu ete kendi baharatlarınızı ekleyebilirsiniz. ).

İyi bir kasap sizin için eti öğütür - Eminim size belirli et oranlarını tavsiye ederler (domuz göbeği ve omuzu biraz daha fazla yağ ile kullanırdım) ve Muhtemelen farklı etleri de (sığır eti?) kullanmalarını bile sağlayabilirsiniz.

Gördüğüm (ancak şahsen denemediğim) yöntemlerden biri, sosisleri sıkmak için ucunda kılıf bulunan bir krema torbası kullanmaktır. kasaya et koyarsanız ara sıra bağlamanız gerekir (tabii ki dev sosis istemiyorsanız: D)

#5
  0
Chef Flambe
2012-01-18 15:07:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tamamen eski usul gitmek istiyorsanız, dışarı çıkıp biraz itlaf yağı satın alın. İç kısımları bir arada tutan zar. Kasabın sana biraz alabilir.

Etlerinizi ve yağınızı alın, ardından olabildiğince küçük bir zar yapmak için deli gibi doğramaya başlayın. (Ya da yerel kasapınıza gidin ve ondan sizin için öğütmesini isteyin. Çok pahalı olmayacak.) Baharatlarınızı ve benzerlerini istediğiniz şey olana kadar karıştırın. Biliyorsun, en sevdiğin tarifi takip et.

Köfte / tomruk / yumurta şekilli tepecikler / etin şeklini ne olursa olsun yapmaya başlayın ve onları itlaf yağına sarın.
Güzel bir katkı, her sarmaya defne yaprağı koymaktır.

Pişirmek için onları kahverengileştirirsiniz ve ya birkaç geleneksel İngiliz yemeği (pek PC olmayan bir adı vardır) gibi buğulayın ya da fırına atıp kızartın.

İşte karşınızda. Modern aletler kullanılmadan yapılabilen sosis gibi kıyılmış bir et.

Bu ucuz 25 dolarlık el değirmenleri hakkında söylenecek çok şey olduğunu unutmayın!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 2.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...